Golfová výbava

Letný šport, ktorý sa u nás už takmer udomácnil je golf. Golf je spojenie športu a relaxu. Keď sa rozhodnete pre tento letný šport, isto prežijete prekrásne chvíle uprostred zelenej prírody. Prinesie vám nielen zážitky, ale zároveň vás odbremení od denných starostí a povinnosti. Je to šport ako pre mužov, tak i ženy a deti.

Golfové palice

Základom golfovej výstroje - výbavy sú golfové palice, ktoré sa delia do dvoch kategórii a to železá a drevá.

Prvé železá sa volajú sedem, osem, deväť. Začiatočník ich berie do ruky preto, lebo tieto železá - palice majú väčší klon úderovej plochy aj je pravdepodobné, že pri správnom trénovaní s učiteľom golfu alebo dobrým golfistom správne loptičku aj odpálite do diaľky. Spodné časti týchto palíc sú vyrobené z ocele. Železá rozdeľujeme na krátke, stredné a dlhé.

Krátke sú to palice osem, deväť a Sw /SandWedge – palica do piesku/,

Stredné sú to palice päť, šesť, sedem

Dlhé palice sú štyri, tri až jeden   

U golfu platí jedno pravidlo, vyššie číslo palice, väčší sklon úderovej plochy a teda aj kratšia a vyššia rana. Čím nižšie číslo palice, tým je menší sklon úderovej plochy a rana je nižšia a dlhšia.

Palica PW /pitching wedge/ - takáto palica je určená na krátku hru a to pred grínom k prihrávkam.

Palica SW / Sand Wedge/ - inak povedané bunkra, je to palica určená na hru do piesku, z pieskovej prekážky.

Palica Putter – s týmito palicami sa hrajú finalné rany na gríne. Je to ako pri minigolfe, keď sa snažíte palicou putter dostať loptičku do jamky čím najmenším počtom rán.

Drevá

Drevá sú určené už pre tých hráčov, ktorí už ten golf ovládajú. Drevá sú odlišné od krátkych želiez a to hlavne svojou hlavou – nazývanou bambulou. Sú vyrábané z ocele alebo titánu a sú určené na najdlhšie odpaly. Ich ovládanie je náročné. Ťažšie sa ovládajú pre ich dĺžku.. Bežné krátke železá sú ideálne pre začiatočníkov. Najprv musíte sa naučiť a zvládať krátku hru a hru s krátkymi palicami. Neskôr aj s dlhými  drevami.

Rady

Na začiatok si môžete golfové palice požičať v golfovom klube. Riešením je aj zakúpenie v lacnejších predajniach. Nechajte si odborne poradiť v golfových predajniach.